Já bibliofil

2. července 2012 v 14:14 | Blair |  Já bibliofil
Honě dlouho jsem hledala slovo, které by dostatečně vysvětlovalo co jsem zač a konečně jsem na to přišla. Jsem bibliofil. Zřejmě jsem to zdědila po babičce, ta taky čte, jenže spíš rychle než hodně. Taky si dost vybírá co bude číst. Já mám v sobě namixováno od každého trochu.
Po babičce rychlost čtení, po tetě zájem o dobrodružnou literaturu, po taťkovi zalíbení ve válečných knihách a díky mamce se u mě těší velké oblibě romány, trilogie a podobně. Jen klasickou a vážnou literaturu nemá v lásce nikdo. Zvláštní, to jsem si musela nějak vypěstovat sama.
Když jsem byla malá babička mi hodně četla pohádky. Z těch úplně "pohádkových" pohádek si moc nepamatuju, v mysli mi zato ulpěly vpomínky na knížky jako Kája Mařík, Květuška a její zahrádka, Řidících Márinka a básně z Kytice. Především Zlatý kolovrat, Vodník a Poklad(tím mě zásobovala prababička). Chápete někdo co se na tomhle mohlo líbit čtyřletý holce?! To už ani nevím.
Každopádně teď čtu úplně všechno co mi přijde pod ruku. Při nedostatku četby se u mě projevují abstinenční příznaky. V tom případě hledám cokoliv na čem se vyskytují písmenka, obvykle skončím u Příručky první pomoci co mám v tašce.
Pokud mě nějaká kniha začne bavit, je téměř nemožné mě od ní odtrhnout. Čtu si i ve škole pod lavicí. Ze začátu roku mi učitelé knihy zabavovali, jenže pak zjistili, že to stejně nepomůže, a už mi jen kontrolují zápisy v sešitě. Já naštěstí nemám moc problém s obojím.
Hodlám vám představit pár knih, které se mi líbí. Třeba si je taky přečtete.
Jsem prostě blázen. Naprostý a dokonalý =D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jurnal jurnal | 27. července 2012 v 12:11 | Reagovat

Tak konečně víme jak se ta tvoje vášeň jmenuje! :D

2 Blair Blair | 27. července 2012 v 15:18 | Reagovat

njn :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama